Gittigidiyor Pazarlama Destek Bedeli

0
588

Bu sabah mail ile gelen bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedik. Türkiye’nin en büyük pazar yerlerinden biri olan Gittigidiyor pazarlama destek bedeli başlığı altında yeni bir ücretlendirme çıkardı. Oranlar düşük, ve Gittigidiyor.com üzerinden güzel satışlar yapılabiliyor. Ancak tablonun en altında şöyle bir ibarede var.

*ÖNEMLİ: 15 Şubat 2019 tarihinden itibaren, ”Diğer Her Şey” kategorisinde listelenen ürünlerin satışlarından alınan GittiGidiyor komisyon bedeli oranı %17’den %20’ye çıkarılacaktır.”

Bu diğer bütün kategorilerde de acaba bir artış olacak mı sorusunu sormamıza neden oluyor. Zaten yüksek bulduğumuz komisyon oranları umarız daha da yükselip bizleri zor durumda bırakmaz.

Pazarlama Destek Bedeli

15 Şubat 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, belirli bir tutarın üzerindeki tüm satış işlemlerinden, GittiGidiyor’un mevcut komisyon bedeline ek olarak, kategorilere göre belirlenen oranlarda Pazarlama Destek Bedeli alınacaktır.

Pazarlama Destek Bedeli 15 Şubat 2019 tarihi itibariyle başlayacaktır.

– Pazarlama Destek Bedeli, 15 Şubat 2019 tarihi itibariyle aktif olan ve toplam satış tutarı 22 TL ve üzeri olan GittiGidiyor’daki (web sitesi ve mobil uygulamadaki )tüm listelemelerde geçerlidir.

– Pazarlama Destek Bedeli, satış sonrası ürün bedelinden kesilecektir. Pazarlama Destek Bedeli oranı, ürünün satışa çıkarıldığı kategoriye göre farklılık göstermektedir.

– Pazarlama Destek Bedeli, Günün Fırsatı Hizmet Bedeli ve mevcut GittiGidiyor Komisyon Bedeli için tarafınıza tek fatura kesilecektir.

– Satışlarınız sonrası tarafınıza kesilen faturalarda, Pazarlama Destek Bedeli kesintilerini, *Günün Fırsatı hizmet bedeli kesintileri ile birlikte “Satış Ek Hizmet Bedeli (G.Fırsat, Pazarlama Des.)” başlığı ile görebilirsiniz.

*Günün Fırsatı hizmet bedeli, sadece Günün Fırsatı adresinde yayınlanan ürünlerin satışından alınmaktadır.

Kategori ve oran tablosu aşağıdaki gibidir.

gittigidiyor Pazarlama Destek Bedeli

 

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here